Obeležitev dneva samostojnosti in enotnosti ter obisk dedka Mraza

dedek

Mesec december, ki je bil na naši šoli tudi letos zapolnjen z različnimi dejavnostmi, se je bližal h koncu. Vsi smo nestrpno čakali zadnji šolski dan, saj nas je obiskal dedek Mraz.

Dan smo začeli s poukom, vendar smo se že po malici nadaljevali s pripravami na praznovanje. Pripravili smo prireditveni prostor, nastopajoči pa smo še malo povadili. Nato smo si učenci med sabo izmenjali darila, ki smo jih sami pripravili.

Prireditev so pričeli učenci z recitacijo pesmic o domačem kraju, ki so jih sami napisali. Tako smo obeležili dan samostojnosti in enotnosti. Nadaljevanje pa je bilo namenjeno zimi in dedku Mrazu. Vrtčevi otroci so nas razveselili s plesom, med katerim so prikazali, kako delajo snežaka. Učenci, ki obiskujejo pevski zbor, so zapeli nekaj pesmic, učenci, ki sodelujejo v gledališki skupini pa so zaigrali igrico o letnih časih.

Končno je prišel vsaj za najmlajše težko pričakovani trenutek, ko jim je dedek Mraz razdelil darila. Tudi mi nismo ostali praznik rok, saj dedek Mraz vsako leto obdari vse otroke na šoli, ne le najmlajših.