Otvoritev doma na Pregarjah

Sobota, 13. septembra, je bila za prebivalce krajevne skupnosti Pregarje prav poseben dan. Na Pregarjah je potekala otvoritev obnovljenega vaškega doma.

Zadružni dom je bil zgrajen leta 1949, vendar pa je bil v zadnjem času v vse slabšem stanju. Vodstvo krajevne skupnosti si je dolgo prizadevalo, da bi ga obnovili. Končno jim je uspelo. S tem pasmo veliko pridobili tudi na naši šoli, saj bomo večnamensko dvorano uporabljali pri urah športa.Program otvoritve se je začel z rezanjem traku, ki sta ga prerezala župan Emil Rojc in predsednik KSDenis Kastelic. V programu so sodelovali vrtčevi otroci s plesno točko, nato smo se predstavili učenci šole s petjem, plesom in kratko igrico. Nastopila je tudi folklorna skupina Gradina iz Ilirske Bistrice, zaigral je orkester Nika Polesa, na koncu pa so zapeli še Fantje spod Karlovice. Otvoritev se je zaključila s pogostitvijo, ki so se je udeležili vsi navzoči. Poleg krajanov smo se obnovljenega vaškega doma zelo razveselili na šoli, saj smo končno tudi mi dobili telovadnico. Klikni za ogled fotografij.