Spomin na padle borce in razstava buč

Komemoracija

OGLED BUČ – V petek, 24. oktobra,  nas je naš prijazni sosed Danilo povabil na ogled buč, ki jih vsako leto razstavi pred svojo hišo. Vsi smo z veseljem odšli k njemu domov. Tam smo si ogledali veliko razno raznih buč: bile so velike, majhne, okrogle, podolgovate, enobarvne, večbarvne, skratka vseh oblik, barv in velikosti. Zložene so bile na lepih lesenih vozovih, v različnih košarah in na tleh. Nekaj časa smo bili tam in ga spraševali o bučah. Prijazno nam je odgovarjal na vprašanja. Ugotovili smo lahko, da mu je to delo v veliko veselje. Preden smo odšli nazaj proti šoli, nas je njegova žena postregla s piškoti. Zahvalili smo se mu z majhnim darilcem.

KOMEMORACIJA – Učenci in učiteljice smo ta dan pripravili tudi komemoracijo ob spomeniku padlih borcev. Vseh padlih smo se spomnili s kratkim kulturnim programom. Prebrali smo nekaj pesmic, učenci pevskega zbora so  zapeli pesmico, počastili smo jih z minuto molka. K spomeniku smo položili rože in prižgali sveče. Spomnili smo se tudi narodnega heroja Rudija Mahniča – Brkinca, po katerem nosi naša šola ime.

Učenci šolskega glasila