Škocjanske jame – vremenoslovje

V četrtek, 15. 3. 2018, smo se nekateri učenci udeležili prireditve ob počastitvi mednarodnega dneva žena v okviru Mreže šol- Parka Škocjanske jame. Za nalogo smo morali poizvedeti, kako so včasih napovedovali vreme. Izvedeli smo nekaj zanimivih stvari o napovedovanju vremena včasih: točo so odganjali z molitvijo in zvonjenjem zvonov, če so se počutili slabo, so drugi dan pričakovali slabo vreme. Vprašali smo starejše ljudi po vseh Brkinih, na Pregarjah, v Preložah, Hujah, na Gabrku, v Gradišču… Popoldan so učenci Kristijan, Staša, Nika in Tilen ter učiteljici Dolores in Tanja odšli z avtobusom z veliko dobre volje ter znanja predstaviti naše delo vsem drugim šolam, ki so vključene v mrežo šol Parka Škocjanske jame. Na poti so z avtobusom pobrali tudi učence OŠ Košana. Z avtobusom so se pripeljali do Matavuna, kjer so imeli predstavitev. Predstavitev je bila odlična. Nazaj so prišli ponosni in veseli, predvsem pa utrujeni.