Vzgoja za film – kulturni dan

V torek, 3. 4. 2018, smo na naši šoli izvedli kulturni dan na temo vzgoja za film. Najprej smo se vsi zbrali v učilnici in učiteljice so nam povedale, da bomo gledali animirane filme in se tudi preizkusili v izdelavi optičnih igrač, ki so predhodnice prave animacije, nekateri pa se bodo spopadli s pravo animacijo. Delo in projekcije so bili razdeljeni po triadah. Že takoj smo vedeli, da bo kulturni dan zelo zanimiv in poln smeha.

Prva triada je delala slikofrce, ki so jih na koncu predstavili vsem učencem na šoli. Naredili so jih zelo veliko in bili so zelo zanimivi.

Učenci druge triade so izdelovali  zoetrope ki so jih tudi na koncu dneva vsem predstavili. Povedali so, da so pri njihovem izdelovanju zelo uživali.

Tretja triada pa se je postavila v vlogo režiserjev ter izdelala kratko animacijo v tehniki stop-motion. Naredili so možička ter podlago in prizor tolikokrat fotografirali, da je nastal kratek filmček. Tudi oni so svoje izdelke na koncu predstavili vsem na šoli, učiteljice in učenci so bili seveda navdušeni nad njimi.