Brkinci po svetu – kulturni dan

V sredo, 31. januarja, smo imeli učenci od prvega do devetega razreda kulturni dan na temo Brkinci po svetu. Doma smo pred tem izpolnili ankete o sorodnikih, ki so se iz različnih vzrokov izselili iz Brkinov. Začetek kulturnega dneva smo pričeli s porazdelitvijo v skupine. Prva triada je izdelovala zastavice držav, kamor so se Brkinci izselili, učenci petega in učenca devetega razreda pa so se posvetili izdelovanju plakata in predstavitvi analiziranih anket. Učenci četrtega in šestega razreda so iz kartona naredili parnik kot simbol prevoznega sredstva, s katerim so Brkinci odpluli v novi svet. Poimenovali so ga BRKINKA. Učenki devetega razreda sta izdelali lično maketo sveta. Sedmošolci pa so s skupnimi močmi oblikovali nekaj svetovnih znamenitosti (Eifflov stolp, Kip svobode, stolp v Pisi …). Na koncu smo se zbrali v večnamenskem prostoru ter ostalim sošolcem in učiteljem predstavili svoje izdelke. Nad njimi so bili navdušeni. Minil je še en zanimiv dan, poln ustvarjanja in dobre volje.