PLANINCI: Izlet v Škocjanske jame

škocjan 1Niti slabo vreme nam planincem ni preprečilo, da bi šli na težko pričakovan spomladanski izlet. V soboto, 23. maja 2015, smo se že ob 7.30 zbrali pred šolo in se odpeljali proti Ilirski Bistrici. Tam smo se presedli na avtobus skupaj s planinci iz drugih šol in se odpeljali proti Škocjanskim jamam. Ko smo prispeli k informacijskemu centru, smo pomalicali. Nato nas je vodič odpeljal na voden ogled. Od infomacijskega centra smo se peš odpravili proti udornici Globočak, ki nas je pripeljala do mostu v Tihi jami.

Od tam nas je pot vodila do Šumeče jame, mimo prelepega slapa, skozi Tominčevo jamo, kjer je tudi arheološko najdišče, vse do Velike jame, kjer smo se vrnili na površje. Tam nas je gondola odpeljala proti vrhu, od koder smo pot nadaljevali nazaj proti avtobusu. V trgovini s spominki smo štampirali naše dnevnike in izkaznice Mlad bistrški planinc.

Če bi nam bilo vreme bolj naklonjeno, bi se sprehodili po dolini reke Reke in bi bil izlet malo daljši. Vendar smo bili kljub slabemu vremenu veseli in zadovoljni z ogledom Škocjanskih jam.

Nekaj utrinkov si lahko ogledate TUKAJ.

Mentorica: Marijana Fidel