NARAVOSLOVNI DAN: Kal

naslovnaSredo, 27. maja 2015, smo preživeli kot pravi naravoslovci. Imeli smo naravoslovni dan na temo Sladka voda – KAL. Na šoli in v okolici šole smo raziskovali o plitvi  lokvi – kalu.  Ko se na dnu zberejo usedline, se v tej kotanji zbira deževnica. Pregarje se lahko pohvalijo z dvema naravnima kaloma.

Zjutraj smo se skupaj z učiteljicami najprej pogovorili o kalu in o našem praktičnem delu na terenu. Prva skupina je raziskovala o zemljepisni orientaciji in pomenu kalov, druga rastline in živali na obrežju kala, tretja pa živali in rastline v prosti vodi kala. Literarno nadarjena četrta skupina je zapisala nekaj proze in poezije na temo kala. Likovna skupina je z različnimi tehnikami skušala upodobiti kal v vseh letnih časih. Učenci 1. in 2. razreda so zapisali vse o kalu. Svoje izdelke smo zadnjo uro predstavili ostalim.

Zadovoljni smo, da sedaj naše kale in življenje v in ob njih še bolje poznamo.

GALERIJA SLIK