PETKILOGRAMSKI KRAP NA POVRŠJU

Na prekrasno sobotno jutro smo se pred šolo zbrali Pia, Lana, Matevž, Domen ter učiteljica Tanja. Medtem ko smo čakali na prevoz, smo se igrali ledene babe, obliže ter se  pogovarjali o igrici BRAWL STARS, ki jo že vsi poznajo iz lastnih izkušenj. Preglavice nam je delala cisterna, ki nas je zavajala s prihodom kombija. Pridružili smo se učencem z Osnovne šole Košana in skupaj smo se odpravili proti ribiškemu domu pri jezeru Mola. Tam smo se srečali z učenci drugih osnovnih šol, ki sodelujejo v mreži šol Parka Škocjanske jame. Najprej sta nas prijazno pozdravili vodji ekskurzije, nato smo rešili ankete o naravi. Razdelili smo se po skupinah in vsaka skupina je dobila nalepke kot prepoznavni znak. Počasi smo se odpravili do travnika ob jezeru, kjer smo se igrali različne spoznavne igre. Najbolj smo uživali pri igri s padalom. Počeli smo še veliko zanimivih stvari. Opazovali smo naravo in njene barve, predstavili pa so nam tudi ribiško družino Bistrica in nekaj zanimivosti o reki Reki, ki se po domače imenuje Vjelka woda. Ogledali smo si zbirko ribiških trofej ter bili priča velikemu ulovu petkilogramskega krapa. Spoznali smo tudi ribiško opremo. Taborniki so nam pokazali različne taborniške igre, v katerih smo se z veseljem preizkusili. Domov pa nismo odšli lačni, saj smo pojedli okusne testenine z mesno omako, za posladek pa še palačinke. Takšno ekskurzijo bi z veseljem ponovili, saj smo se imeli zelo lepo.

UČENKI ŠOLSKEGA NOVINARSTVA