Planinski izlet

V soboto, 23. novembra, smo se MLADI BISTRIŠKI PLANINCI odpravili na vrh Ošalja. To je manj znan vrh Čičarije, ki se ponaša s 1176 metri nadmorske višine in prekrasnim pogledom na Vojak, Risnjak ter Snežnik. Umeščen je med Učko in najvišjim vrhom Čičarije, Planikom. Ker pa je na poti močno deževalo, je padla odločitev, da spremenimo načrtovano pot. Vodnica Mirjana nas je vodila po gozdni poti Carmen Sylva, od Slatine (v Opatiji) do Volovskega in nazaj  ob morju do otroškega igrišča, kjer sta nam mentorica in vodnica PS razdelili majhne nagrade, s katerimi smo se kasneje posladkali. Malo utrujeni od hoje, vendar veseli, smo se okrog dveh vrnili pred šolo, kjer smo šli vsak svojo pot proti domu.

Neja Samsa, 8.r