ZA EN DAN SMO POSTALI SREDNJEŠOLCI

V aprilu smo učenci od 4. do 8. razreda v okviru tehniškega dneva obiskali Srednjo gozdarsko in lesarsko šolo Postojna ter tako začutili utrip srednješolskega življenja. Po prihodu smo se najprej razdelili v dve skupini. Prvo skupino so sestavljali mlajši učenci, drugo pa starejši. Že v uvodnem delu nas je prijazno pozdravil eden izmed tamkajšnjih profesorjev ter nam ogrel možgane z zanimivimi vprašanji, ki so zajemala vsa področja našega védenja. Mi smo se zelo potrudili in mu podali različne odgovore oz. predloge, med drugim tudi, kako bi rešili planet Zemljo. Profesor je bil nad našimi idejami in znanjem navdušen. Predstavitev je potekala tako na svežem zraku v parku zraven dijaškega doma kot tudi v učilnici, kjer so nam dijaki pripravili les za ustvarjanje. Z različnimi pripomočki in stroji smo vrtali, žagali, brusili in še kaj ter na koncu ponosno predstavili svoje izdelke – lesene škatlice za vsestransko uporabo. Na podlagi odličnih vtisov so se že nekateri učenci odločili, da bodo svojo izobraževalno pot nadaljevali ravno na SGLŠ Postojna.

UČENCI NOVINARSKEGA KROŽKA

[wzslider]