Pustni torek na naši šoli

naslovnaDanašnji dan je bil pri nas pustno obarvan. Že navsezgodaj so vrtčeve otroke presenetile pregarske šeme, ki so jim prinesle krofe in jih razveselile s pesmijo.

Vrtec – galerija slik

Tudi letos smo učenci nestrpno pričakovali pustni torek. Komaj smo čakali, da se bomo preoblekli v maškare. Malo smo morali potrpeti, saj smo imeli najprej dve uri pouka. Po malici smo se preoblekli v najrazličnejše maske in se odpravili proti Hujam. Čeprav letos z nami ni bilo nobenega harmonikarja, je naš prihod naznanjal zvončar Timon s svojimi zvonci.

Iz Huj smo se odpravili nazaj proti Pregarjam. Tudi tu smo v povorki prehodili vas in tako kot v Hujah dobili sladkarije. Med potjo smo se srečali tudi s pregarskimi šjimami, ki so že od jutra pridno pobirale pustne dobrote.

Ko smo se vrnili nazaj v šolo, smo se posladkali s krofi, ki so nam jih podarili člani kulturnega društva Pregarje oziroma njihov pustni odbor. Nekateri smo se kmalu poslovili in odšli domov, saj smo s pustovanjem nadaljevali tudi popoldne.

Šola – galerija slik