IZLET V RUSIJO

10. oktobra sem se kot predstavnik učencev Osnovne šole Rudija Mahniča ­ Brkinca Pregarje skupaj z učenci drugih šol odpravil na obisk v Rusijo.

Odšli smo na letalo in se vozili dolge tri ure. Naša vodička je bila prijazna gospa Tatjana. Ko smo končno prispeli v Rusijo, smo si najprej ogledali Rdeči trg. Obiskali smo tudi galerijo, kjer je bilo prek tisoč slik. Največja slika je nastajala celo petindvajset let. Nato smo si ogledali balet Aelita in spoznali kar nekaj neverjetnih trikov. Odšli smo v največji otroški nakupovalni center in nato v najboljši cirkus v Evropi. V cirkusu smo zelo uživali, saj smo videli res neverjetne trike, vključeni pa so bili tudi levi in tigri. V soboto smo imeli pohod po Moskvi, povrhu pa se vozili še z ladjico. V nedeljo smo si v nakupovalnem centru lahko kupili spominke za domov. Ob treh nas je čakalo letalo. Vkrcali smo se in čez tri ure spet stopili na domača tla.

Tega izleta ne bom nikoli pozabil, zato se iskreno zahvaljujem vsem, ki so nam omogočili to enkratno doživetje.

Kristijan Dodič, 8. razred