Naravoslovni in tehniški dan POTI DO VODE

V ponedeljek, 20. novembra, smo na naši šoli izvedli naravoslovni dan z naslovom: POTI DO VODE. Najprej smo se zbrali v večnamenskem prostoru, kjer so nam učiteljice povedale potek dneva in nas razdelile v skupine. Tako je vsaka skupina odšla v svoj razred ter začela z delom. Na voljo za izdelavo izdelkov smo imeli pet šolskih ur. Vsaka skupina je naredila plakat, ki ga je po končanem času predstavila ostalim učencem. Nekatere skupine so imele tudi terensko delo in na koncu predstavile svoje fotografije in ugotovitve. Na koncu je vsaka skupina predstavila svoj plakat in ostale seznanila s potmi do vode.

V torek, 21. novembra, smo spet imeli dan brez pouka. Usmerjen je bil bolj v kreativno smer, vendar še vedno z istim naslovom: POTI DO VODE. Spet so nas razdelili v štiri skupine. Vsaka skupina je izdelovala maketo bližnjih kalov. Dve skupini sta izdelovali pregarski kal, drugi dve pa gaberski kal. Pri izdelovanju smo se zabavali ter si med seboj pomagali. Za izdelavo makete smo imeli na voljo pet šolskih ur. Prva triada pa je izdelovala vodnjake iz odpadnega materiala ter kanglice iz gline. Na koncu smo izžrebali skupino, ki je izdelala najboljšo maketo. Zmagovalci so dobila okuuuuusno čokolado. Tako se je končal še en dan poln ustvarjanja in domišljije.