Prometna kača

prometna kača1

V okviru Evropskega tedna mobilnosti smo se odločili, da naša šola sodeluje v igri Prometna kača. Potekala je od 14. do 28. 9. 2016. Igra Prometna kača je zabavna in učinkovita kampanja za osnovne šole, ki za pot v šolo spodbuja trajnostne načine prihoda v šolo.

Cilj projekta Prometna kača je bil:

– spodbuditi otroke, da v šolo potujejo okolju prijazno, varno in zdravo: peš, z rolerji, s kolesom ali  z uporabo javnega prevoza,

– naučiti otroke, da so samostojnejši,

– zmanjšati zastoje na območju šole,

– pripomoči k varnejšemu šolskemu okolišu,

– se zabavati.

Letos smo si zadali cilj, da bi te trajnostne prevoze povečali za 20 %. Izkazalo se je, da so bili učenci zelo vestni pri izvajanju igre in se je število prihodov v šolo povečalo celo za 60 %.

Prihod v šolo z avtomobilom je okolju neprijazen način prihoda v šolo. Pred izvajanjem projekta Prometna kača je z avtomobilom v šolo prihajalo kar 71 % vseh učencev. V času 15-dnevnega izvajanja Prometne kače jih je v šolo z avtomobilom prišlo le 11%. Kar 89 % učencev je torej uporabljalo enega izmed trajnostnih in okolju prijaznejših prevozov.

Rezultati prometne kače

Najbolj pridni učenci so prejeli lepe nagrade.

20161013_07583011

Zahvaljujemo se učencem in staršem, ki ste združili moči in se potrudili, da je bila izvedba projekta tako uspešna. Ker ste dokazali, da lahko v šolo prihajate na varen, okolju prijazen in zdrav način, vas vabimo, da se uporabe koles, javnega prevoza in hoje poslužujete skozi celo šolsko leto.

M.Fidel