Kolesarsko tekmovanje: KAJ VEŠ O PROMETU?

V sredo, 20. aprila 2016 smo po dolgih letih na naši šoli spet gostili občinsko kolesarsko tekmovanje Kaj veš o prometu?. Udeležilo se ga je 36 tekmovalcev z mentorji šestih osnovnih šol v naši občini. Namen tekmovanja Kaj veš o prometu? je spodbuditi učence k večji skrbi za varnost v prometu.

V uvodnem delu smo za tekmovalce in ostale udeležence pripravili kratek kulturni program, kjer se je predstavil na otroški zbor, folklorna skupina in Alen Frank s harmoniko.

Tekmovanje je potekalo v treh delih. V teoretičnem delu so učenci prek spletnega portala reševali vprašanja o cestno – prometnih predpisih. Učenci so svoje kolesarske spretnosti pokazali tudi na spretnostnem poligonu. Kolesarje so na simulaciji vožnje v prometu ocenjevali predstavniki Policijske postaje Il. Bistrica in Zveze šoferjev in avtomehanikov.  Tekmovalci so morali čim bolje odpeljati čez vozišče s postavljenimi prometnimi znaki, prehodom za pešce, krožnim križiščem in raznimi ovirami na cesti.

REZULTATI: III. SKUPINA (5.7. razred)

EKIPNO

1.      mesto in pokal OŠ Toneta Tomšiča Knežak
2.      mesto OŠ Rudolfa Ukoviča Podgrad
3.      mesto OŠ Podgora Kuteževo
4.      mesto OŠ Jelšane

POSAMEZNIKI

1.       mesto Blaž Godina, OŠ Toneta Tomšiča Knežak
2.      mesto Jernej Smerdel, OŠ Toneta Tomšiča Knežak
3.      mesto Klemen Mavrič, OŠ Rudolfa Ukoviča Podgrad

IV. SKUPINA (8.9. razred)

EKIPNO

1.       mesto in pokal OŠ Toneta Tomšiča Knežak
2.      mesto OŠ Antona Žnideršiča Ilirska Bistrica
3.      mesto OŠ Rudija Mahniča – Brkinca Pregarje
4.      mesto OŠ Jelšane

POSAMEZNIKI

1.       mesto Žan Šiško, OŠ Antona Žnideršiča Ilirska Bistrica
2.      mesto Tine Baša, OŠ Toneta Tomšiča Knežak
3.      mesto Matic Antončič, OŠ Toneta Tomšiča Knežak

Najboljši tekmovalec iz IV. skupine Žan Šiško iz OŠ AŽ se bo udeležil državnega tekmovanja, ki bo konec maja na Poljanah pri Škofji Loki.

Tekmovalci so se zabavali tudi na srečelovu in dobili nekaj lepih nagrad.

Verjamemo, da so se učenci imeli na Pregarjah lepo in naj bo to tekmovanje spodbuda za še bolj varno kolesarjenje v prometu.

Zahvaljujemo se vsem, ki ste kakorkoli pripomogli k izvedbi tekmovanja.

GALERIJA SLIK

M. Fidel