DAN, PREŽIVET V ILIRSKI BISTRICI

V petek, 25.5.2018, smo na naši šoli izvedli tehnični dan. Odšli smo v Ilirsko Bistrico, kjer smo si ogledali gasilski dom, policijsko ter reševalno postajo. Najprej smo prišli v šolo ter dobili malico in se odpravili skupaj z vrtcem v Ilirsko Bistrico. Ko smo prišli v Ilirsko Bistrico, smo najprej pojedli malico. Nato smo se napotili proti gasilskemu domu. Ogledali smo si ga ter izvedeli veliko novih stvari o gasilcih ter o njihovemu delu. Pokazali so nam tudi njihove tovornjake in pripomočke, ki jih uporabljajo pri nesrečah. Nato smo se odpravili proti policijski postaji, kjer so nam razkazali postajo ter stvari, ki jih uporabljajo pri delu. Učenci so tudi poskusili neprebojne jopiče, ter videli koliko tehtajo. Eden od učencev je poskusil tudi celotno opremo policista. Tehnični dan se je hitro bližal koncu, zato smo odhiteli še na reševalno postajo, katero so nam razkazali in povedali, za kaj uporabljajo različne zdravstvene pripomočke. Peljali so nas tudi z reševalnim vozilom, ki je bila kasneje glavna tema pogovora, ko smo se vračali domov z avtobusom.