Dedek Mraz je prišel v vas

Na sončen predbožični dan smo bili že vsi v pričakovanju počitnic, vendar smo pred zadnjim zvonjenjem šolskega zvonca na šoli izvedli še nekaj aktivnosti. Najprej smo s poslušanjem himne in kratko predstavitvijo preteklosti obeležili prihajajoči praznik, dan samostojnosti in enotnosti. Nato je sledilo medsebojno obdarovanje z žrebom daril. Ker nas je radovednost premagala, smo drug drugemu izdali, kdo je prinesel posamezno darilo. Končno smo se napotili proti vaškemu domu, kjer smo se pripravili na kulturno prireditev ob prihodu dedka Mraza. Prvi so nastopili naši najmlajši Pikiji in Ježki, ki so se nam predstavili s plesom ob skladbi Snežko snežak. Nato so nam svoje plesne korake pokazale plesalke Žana, Kristina, Ajda, Valerija in Taja. S pomočjo igralcev angleškega dramskega krožka smo se naučili angleško abecedo. Veselo hišico ter Snežni valček so nam ob spremljavi različnih glasbil odpeli pevci otroškega pevskega zbora. Kaj vse nam lahko skuhajo, zakuhajo in prikuhajo vile, so nam prikazali učenci dramskega krožka − Julija, Manuel, Pia, Lana, Neja, Ajda, Valerija in Taja. Za konec pa so se nam predstavile še plesalke Valerija, Nikita, Maša, Neža in Sara s pesmijo, ki jo vsi dobro poznamo, to je Mali jelenček Rudolf. Tako nam je uspelo priklicati dobrega dedka Mraza, ki nas je bogato obdaril. Sedaj pa smo se po veselem praznovanju zopet vrnili v šolske klopi.

Lana in Pia